Ziołowa mieszanka do  kąpieli oczyszczającej

Zioła, dzięki zawartości takich składników jak; olejki eteryczne, garbniki, związki trójterpenowe, kumaryny, fitosterole, antocyjany, kwasy organiczne, sole mineralne i wiele innych , wykazują działanie odtruwające i oczyszczające organizm z toksyn różnego pochodzenia. Działają antyseptycznie, przeciwświądowo, gojąco, bakterio- i grzybobójczo.
 Energia zawarta w roślinach pochodzących z ekologicznie czystych terenów doskonale uzupełnia system energetyczny człowieka.
    


Kąpiel ziołowo – miodowa daje doskonałe efekty detoksykujące i odżywiające skórę. Może być łączona z pellingiem. Kąpiele ziołowo - miodowe, z doskonałym skutkiem, wykorzystywano przy wszelkich problemach skórnych oraz jako kąpiele przeciwpasożytnicze (włosogłówka -  trichurosis).

Obecność włosogłówki w organizmie przy niewielkiej inwazji, w początkowym stadium, może być tylko w jelitach i nie musi ujawnić się w kąpieli. Jednak w zdecydowanej większości włosogłówka bytuje również pozajelitowo i trudno ją usunąć z organizmu za pomocą samej diety, ziół czy leków. Dlatego też warto zawsze, kiedy istnieje podejrzenie o zakażenie włosogłówką przeprowadzać kąpiele, powtarzając je za tydzień, a następnie za 2 - 3 tygodnie. Pasożyty pojawiają się na skórze czasem już przy pierwszej kąpieli, ale zdarza się, że następuje to dopiero po drugiej czy trzeciej. Dodać należy, że kąpiel jest bezpieczna. Włosogłówka, która ujawnia się na skórze w postaci cieniutkich nitek - włosków, starta ze skóry ginie i nie zagraża wtórną infekcją. Kąpiele należy powtarzać do czasu, aż przynajmniej dwukrotnie nie zauważymy intruzów. Warto wziąć pod uwagę fakt, że u niektórych osób kąpiele dają najlepsze efekty w czasie pełni.Przed kąpielą przeciwpasożytniczą co najmniej przez 24 godz. należałoby zupełnie odstawić cukier i wszelkie słodycze, ograniczyć do minimum przetwory z mąki i zastosować lekką dietę, najlepiej warzywną.

Dobrze jest rano zjeść ok.20 - 30 dkg świeżo obranych pestek z dyni (os. dorosłe), a po 1 godz. zażyć środek powodujący wypróżnienie jelit, np. olejek rycynowy, sól gorzką lub np. naturalny kwas z ogórków czy kapusty kiszonej, celem wydalenia z jelit uśpionych prze pestki dyni pasożytów. Dodać należy, że olejki zawarte w dyni mają wpływ na regenerację jelit. Nasiona dyni dostarczają wielu bardzo cennych składników witaminowych i mineralnych. Z tego powodu powinny znaleźć się na co dzień w naszym menu.


Kąpiel o działaniu przeciwpasożytniczym

Zaparzamy porcję ziół o nazwie "Mieszanka ziołowa do kąpieli /oczyszczająca / w 3 litrach wrzącej wody, pozostawiamy do naciągnięcia przez pół godziny, wlewamy do wanny lub wanienki, uzupełniając niewielką ilością wody. Temperatura kąpieli dość ciepła.  Wsadzamy pacjenta do wanny; dobrze jest aby przez kilka minut leżeć w ziołowej kąpieli z równoczesnym polewaniem całego ciała. Do oddzielnych spodków dajemy sztuczny miód i mąkę pszenną bierzemy na dłoń troszkę miodu i mąki rozcieramy miedzy dłońmi, smarujemy /wcieramy/  w strefę pleców a następnie spłukujemy ziołami z wanny, czynność tą powtarzamy kilkakrotnie. Po kilkunastu ruchach na skórze pojawia się w porach pasożyty, które jak igiełki pokrywają strefę oczyszczaną, wówczas maszynką do golenia lub nożem z ząbkami / taki z zestawu stołowego/ ścinamy, golimy je i spłukujemy ziołami.

Czynność wykonujemy tak długo aż pasożyty przestaną wychodzić. Dalsze oczyszczanie przeprowadzamy w identyczny sposób w strefach; szyi ale tylko strony boczne, szczególnie okolice węzłów i ślinianek, twarzy i kończyn górnych od barku do łokcia. W strefie twarzy. szyi szczególnie kobietom i dzieciom nie używamy maszynki do golenia. Podczas zabiegu utrzymywać dość ciepłą temperaturę wody w wannie uzupełniając co jakiś czas wrzątkiem.

Po zakończeniu czynności pacjenta kapiemy, podajemy do wypicia herbatkę z mięty i pokrzywy z dodatkiem soku z czarnej porzeczki.

Co jeden - dwa tygodnie zabieg powtarzamy aż do skutku.

Jak wykazuje dotychczasowa praktyka po przeprowadzeniu kuracji oczyszczającej pacjenci uzyskali poprawę stanu zdrowia, szereg dolegliwości ustąpiło samoistnie.
  wersja do druku
<<< powrót                                                   kupuję >>>